Bezpieczeństwo stron na WordPress – początek

Od ponad 5 lat tworzę strony internetowe na silniku WordPress. Prowadzę razem z moją żoną agencję marketingową Ambitna Marka i postanowiłem oddzielić moją pasję jaką jest cyberbezpieczeństwo od kontentu marketingowego.

Wracając do WordPressa i bezpieczeństwa związanego z tym silnikiem. Tak naprawdę od tych 5 lat, to codziennie mam styczność z wordpressem. Myślę, że spokojnie mogę się nazwać specjalistą. Nie buduję tylko stron internetowych, ale tworzę sklepy online, platformy kursowe, optymalizuję strony www, grzebię w motywach i wtyczkach, a także tworzę przeróżne funkcjonalności i dbam o bezpieczeństwo stron WordPress dla moich klientów.

Jednym z moich zadań jest dbanie o sprawne działanie stron internetowych małych (lokalnych firm) i dużych (aktywni na giełdzie). Zajmuje się zabezpieczeniami WordPress przed Brute Force, tworzę kopie zapasowe i szkolę z bezpieczeństwa użytkowania strony na WordPress. To tylko mały wierzchołek góry lodowej. W końcu to mój pierwszy wpis. Nie chce tworzyć jakiegoś skomplikowanego bloga. Chce żeby był prosty i szybki w działaniu – bez udziwnień.

Można by się spytać dlaczego WordPress? Cóż, jest to najbardziej uniwersalny i wszechstronny silnik, który jest bardzo elastyczny i łatwy w obsłudze dla klientów. Daje bardzo dużo możliwości. Owszem, ma też swoje wady takie jak np. podatność na ataki hakerskie. Dlatego jestem ja. Na moim blogu dowiesz się trochę jak chronić strony internetowe, co się może stać jeśli nie będziesz tego robić.

Oferuje również opiekę nad stroną. Jeśli potrzebujesz abym zajął się Twoją stroną internetową. Daj mi znać w komentarzu.

Dodaj komentarz